Příliš často se setkáváme s případy, kdy se majitelé o svou nemovitost nestarají. Nejdříve se začne usazovat prach tam, kde vysavač moc často nezajíždí. Pak se tam objeví drobný hmyz a pavouci. Následně i nějaká ta myška či chroust. Pak začne padat omítka nebo se objeví praskliny ve zdi. Potom začne trošku blbnout lednička. Voda trochu smrdí nějakým divným pachem.
modré rámy oken a dveří
Postupně dům degraduje do ruiny. Mít vlastní nemovitost je vždycky pořádná zodpovědnost, protože s údržbou se nikdy nezastavíte. Tady opravíte střechu, ale okapy by už taky potřebovaly vyměnit. Vyměníte okapy a najednou vám odejde lednička. Koupíte tedy novou ledničku a zrovna se vám stane, že se začnou zadrhávat dveře a třeba bude zámek tak opotřebovaný, že bude nutné ho vyměnit. A pak do toho ještě přidejte práci na zahradě. Potom ještě půdu. A teď do toho normální, každotýdenní úklid. Není to jen tak.
krásný dům s garáží

Kdo se o dům stará, nemůže prodělat

Kdo se však o dům stará a průběžně do něj investuje, může jedině vydělat. Protože čím více se budete zajímat o to, v jakém stavu je váš byt a čím více si budete dávat záležet na tom, aby všechno fungovalo jak má, tím více to pocítí zpětně vaše peněženka. Všechno je to ale jenom o zájmu, který bohužel u některých lidí ne zrovna překypuje. A mnohé realitní kanceláře ani nějak moc nezajímá, že se v bytě pomaličku hroutí plynové spotřebiče nebo že je tam zateplení na úrovni Antarktidy. Často pronajímají dům tak, jak jim to majitel předal a hotovo.
mraky nad domem

Největší chybou je nezájem a chuť vydělat

Jakmile se tyto dvě zkombinují, tak je s nemovitostí amen. Majitel, který se dříve o nemovitost staral, se o ni zázračně zajímat nezačne a akorát z ní bude chtít co nejvíce vytěžit. To se potom nemovitost opotřebuje jedna dvě. I kdyby to byli nájemci hodní, tady se trošku poškrábou parkety, tady se zase uloupne kus dveří. A kolotoč pokračuje.

Post Author:

You may also like

Dětská království

Dětský pokoj, to je místo, které má být nejen hezké,

Získat potřebné peníze není žádná věda

Pokud vám leží na srdci peníze, které zrovna nemáte v kapse,

Skvělá trampolína

Ještě nemáte nic takového na zahradě? Jestliže je Vaše odpověď