Příliš často se setkáváme s případy, kdy se majitelé o svou nemovitost nestarají. Nejdříve se začne usazovat prach tam, kde vysavač moc často nezajíždí. Pak se tam objeví drobný hmyz a pavouci. Následně i nějaká ta myška či chroust. Pak začne padat omítka nebo se objeví praskliny ve zdi. Potom začne trošku blbnout lednička. Voda trochu smrdí nějakým divným pachem.
modré rámy oken a dveří

Postupně dům degraduje do ruiny. Mít vlastní nemovitost je vždycky pořádná zodpovědnost, protože s údržbou se nikdy nezastavíte. Tady opravíte střechu, ale okapy by už taky potřebovaly vyměnit. Vyměníte okapy a najednou vám odejde lednička. Koupíte tedy novou ledničku a zrovna se vám stane, že se začnou zadrhávat dveře a třeba bude zámek tak opotřebovaný, že bude nutné ho vyměnit. A pak do toho ještě přidejte práci na zahradě. Potom ještě půdu. A teď do toho normální, každotýdenní úklid. Není to jen tak.
krásný dům s garáží


Kdo se o dům stará, nemůže prodělat


Kdo se však o dům stará a průběžně do něj investuje, může jedině vydělat. Protože čím více se budete zajímat o to, v jakém stavu je váš byt a čím více si budete dávat záležet na tom, aby všechno fungovalo jak má, tím více to pocítí zpětně vaše peněženka. Všechno je to ale jenom o zájmu, který bohužel u některých lidí ne zrovna překypuje. A mnohé realitní kanceláře ani nějak moc nezajímá, že se v bytě pomaličku hroutí plynové spotřebiče nebo že je tam zateplení na úrovni Antarktidy. Často pronajímají dům tak, jak jim to majitel předal a hotovo.
mraky nad domem


Největší chybou je nezájem a chuť vydělat


Jakmile se tyto dvě zkombinují, tak je s nemovitostí amen. Majitel, který se dříve o nemovitost staral, se o ni zázračně zajímat nezačne a akorát z ní bude chtít co nejvíce vytěžit. To se potom nemovitost opotřebuje jedna dvě. I kdyby to byli nájemci hodní, tady se trošku poškrábou parkety, tady se zase uloupne kus dveří. A kolotoč pokračuje.


Aby vše dobře fungovalo, musíte se o to starat
4.3 (86.67%)3

Post Author:

You may also like

Získat potřebné peníze není žádná věda

Pokud vám leží na srdci peníze, které zrovna nemáte v kapse,

Skvělá trampolína

Ještě nemáte nic takového na zahradě? Jestliže je Vaše odpověď

To správné pohodlí

Žije-li člověk sám, není to žádný problém. Je-li vás už