Během posledních 25 let klesl počet mužských spermií o 60 %. A každým rokem se spermiogram zhoršuje o dalších 1,6 %.
Dříve se považoval za normální spermiogram s koncentrací 40 milionů spermií na mililitr, dnes je to 15 milionů.
Častým důvodem mužské neplodnosti je narušená schopnost tvorby počtu zdravých spermií. Méně případů zaznamená překážku v semenných cestách.
prsteny na nožičkách.jpg
Je více příčin, které mohou muži v této oblasti ublížit. Křečové žíly varlete, úrazy šourku, infekce močových cest, častá návštěva sauny, stejně tak horké koupele, nebo dlouhé vysedávání v autě, které se týká hlavně profesionálních řidičů. I když se to nezdá, tak jednou z možných příčin je spodní prádlo. Maminky, které oblékají své malé syny do těsných slipů, si neuvědomují, že jim zadělávají na zdravotní problém do budoucna. Příroda to zařídila tak, aby mužské pohlavní orgány byly vně těla, tudíž vytvořené sperma má být v určitém chladu a ne být zahříváno opnutým oblečením. Ale i polykáním anabolik se může na stavu plodnosti ošklivě podepsat.
posilování muže.jpg
Dokonce můžou být léky: například na diabetes, na poruchu štítné žlázy, na chronickou anémii a mnoho dalších.
Jen v České republice jeneplodný každý čtvrtý pár a ve 40 % je na vině muž.
Dokonce vědecké výzkumy zaznamenaly, že předci měli díky zemědělskému způsobu života až o 20 % více kostní hmoty. Dokonce stisk ruky mají dnešní muži výrazně menší než před třiceti lety. Je to dáno tím, že čím dál víc mužů nepracuje manuálně.
Biologové zaznamenali i úbytek vousů, či změnu stavby těla. Je to dáno úbytkem testosteronu a tím pádem dochází i k úbytku spermií.
Ale vyhráno není, ani když má muž dostatečný počet spermií. Pokud nemají dostatek energie, aby dokázali narušit membránu vajíčka a dostali se k němu a pronikli do něj.
V pořádku se považuje to, když do vajíčka se dokáže dostat minimálně 60 % spermií.
Pokud lékař navrhl léčbu mužské neplodnosti, jste na dobré cestě. Při poruše hormonální rovnováhy se lékař snaží dosáhnout normální hladiny hormonů, pokud trpíte varikokélou (rozšíření žil v oblasti šourku), nabídne vám mikrochirurgickou operaci, na zánět dostanete antibiotika, která budete brát dostatečně dlouhou dobu, ale pokud se nepodaří příčinu neplodnosti najít, nebo nelze ji léčit, nabídne vám a vaší partnerce některou z metod asistované reprodukce.
Může to být oplodnění vajíčka ve zkumavce, nebo mikroinjekce spermie do vajíčka.
Pokud trpíte azoospermií (úplná absence spermií v semeni), lze ji v 60 % vzít z nadvarlete, či varlete.
Medicína pokročila daleko, ale i tak nastávají obavy, že za padesát let se budou děti v Evropě rodit pouze ze zkumavky.

Post Author:

You may also like

Jak se smířit s tím, že vás partnerka opustila?

Rozchod není příjemná záležitost ani pro jednu stranu. Ovšem někdy

Letní láska je vzpomínkou na léto

Letní období je ideální pro to, abyste trávili všechen čas