Pakliže nejste velcí kuchaři nebo teprve začínáte vařit, chtěli byste však posunout vaše vaření na další úroveň, je třeba, abyste se naučili pořádně kořenit. Bohužel, Evropané dobyli celý svět jenom proto, aby na ně bylo trošku chilli až moc – krásný stereotyp ze Spojených Států, kde si zejména Američané s původem v jiných zemích (převážně asijských) dělají srandu z Američanů s původem z Evropy, kteří nesnesou ani solené kuře. Samozřejmě, že spousta Evropanů má ráda kořeněné jídlo – ostatně, jen se podívejte na boom cizokrajných restaurací, které nabízejí pálivá jídla a jak to lidem chutná. Ovšem česká kuchyně je … a to si musíme přiznat všichni, poněkud nevýrazná. Na tom samozřejmě není nic špatného, vždyť přeci dobrá svíčková na divoko či knedlo-zelo-vepřo je klasika, která neomrzí.

obrovský výběr barevného koření na tržnici
 
Ovšem pokud chceme obměnit jídelníček a trošku jej zpestřit, aniž bychom „vylučovali“ starou dobrou klasiku, měli bychom také začlenit i cizokrajné koření. Kromě sweet chilli koření, na které jsme si již zvykli, bychom měli zařadit například kurkumu. Kurkuma cena Naklíčeno se pohybuje v různých obchodech zcela různě, takže záleží na tom, kde se díváte. Hodí se však do všech pokrmů indické, dálno-východní i jihoasijské kuchyně. Dodává charakteristickou žlutou barvu a šmak, který najdete třeba v kořenící směsi kari.

sušené papričky a chilli na tržnici s prodejcem
 
Dalším zajímavým kořením je například fenykl či estragon, nesmíme zapomenout také například na koření masala, které se využívá nejen v Indii, ale také se hojně rozšířilo po celé Africe. Zároveň byste neměli opomenout třeba černuchu, tolik podobnou českému černému kmínu nebo taky perskou směs koření aash sabzi. Všechny dodávají pokrmům nevšední chuť a stačí se podívat na internet, kolik různých receptů a chutí můžete ve vaší české kuchyni vykouzlit. Takže začněme společně bořit mýty, že na Evropany je i voda z kohoutku ostrá a pořádně si ten náš život okořeňme!

široký výběr domácího koření v kuchyni

Post Author:

You may also like

Stropní panely mají mnoho využití

Zářivky jsou tradičním zdrojem světla, který se využívá všude tam,

Nezavrhujte vysavač

Koupání už k létu neodmyslitelně patří. A v posledních letech se vzmáhá

Top potraviny, které by vám doma rozhodně neměly chybět

Pojďme si vyjmenovat alespoň několik :Zelený ječmen Je to vlastně