Složení výrobku

 

Je dobré si číst složení na etiketě výrobků. Proč? Ne všechny ovocné přesnídávky jsou totiž opravdu ze 100 % ovoce. Často vidíte na etiketě například podíl 85 % ovoce. Nejlepší volbou je samozřejmě produkt, kde je opravdu pouze ovoce a je to tedy pravé ovocné pyré. V těchto ovocných přesnídávkách jsou i vitamíny, hlavně vitamín C. Je to z toho důvodu, protože vitamíny jsou přirozeně obsaženy v ovoci. Některé takové přesnídávky mají v sobě ještě přidaný další produkt, to je naprosto zbytečné, protože cukr je sám o sobě v ovoci a je zbytečné doslazovat takový produkt. Dávejte si také pozor na přídavek vody. Nevíte proč? Často totiž zbytek do 100 % tvoří právě voda a cukr. Mnohdy je také součástí složení výrobku tedy voda, cukr, modifikovaný škrob a antioxidant. Etiketu si vždy důkladně přečtěte. Pro dítě je nejlepší co nejméně různých chemických příměsí.

ovocný mix v miskách 

Cena versus kvalita

 

Cena takového produktu je od 12 Kč do zhruba 39 Kč. Záleží na typu produktu, gramáži a samozřejmě i na značce. Myslíte si, že kvalita závisí na ceně? Nemusí to tak být. Dnes i levnější produkty mají výborné složení. Ba dokonce se stává, že levnější a neznačkový produkt má lepší složení a více ovoce než značkový produkt. Nemyslete si, že pokud je to značkový výrobek, tak je automaticky nejlepší. Často jsou takové přesnídávky i v akci a dají se koupit za skvělou cenu. Opět se ale dívejte na složení ovocné složky, protože to je nejdůležitější. Ovocné přesnídávky nemusíte kupovat pouze ve specializovaných obchodech. Běžně je seženete v klasických obchodních řetězcích i diskontech. Je možnost objednání i přes internet a dovoz až do domu.

 čerstvé broskve

Celkově jsou ovocné přesnídávky dobrá možnost pro doplnění stravy malých dětí. Určitě nenahrazují pestrou a vyváženou stravu. Jedna zajímavost. Stále více dospělých si kupuje takové ovocné přesnídávky. Je to dobrý doplněk stravy i pro dospělé. Pamatujte na to, že nenahradíte čerstvé ovoce, ale pokud někdo ovoce nemá rád, může alespoň takto získat i vitamíny, které jsou důležité. Hurá tedy do toho a nemusíte se vůbec ovocných přesnídávek bát.

Post Author:

You may also like

Jak hubnout s vlákninou? Ve kterých potravinách ji najdete a proč je tolik důležitá? 

Vláknina je pro náš organismus nepostradatelná, obvykle jí ale bohužel

Jóga pro začátečníky

Jóga se skládá ze cviků, které mají za úkol procvičit

Zdravé oleje, základ vyvážené kuchyně!

Zdravý způsob stravování proniká do našich kuchyní čím dál tím