Pohrát si a hurá domů

Když potkáte ve městě houf malých dětí s paní učitelkou, možná si říkáte, jak pěknou má práci. Určitě se nemýlíte, denně chodí na procházku, pokud neprší, má pravidelnou stravu včetně svačin a ještě si v práci hraje. Co víc si přát. Druhý úhel pohledu je prostředí plné dětského křiku, někdy i hádek či dokonce napadení, neustálá ostražitost, aby se některému dítku něco nestalo a případné ošetřování natlučených a odřených kolen.

Hraní_ve_školce

K tomu musí i paní učitelka v mateřské škole děti něco naučit, denně řeší s rodiči chování jejich potomků, a ač se to nezdá, pokud pracuje s dětmi, je pod neustálým dohledem společnosti i v soukromí. Odměnou za toto vše jsou jí dětské úsměvy, obrázky od srdce a smysluplná práce. Lákala by vás práce s dětmi?

Pár hodin klikání myší

Někomu připadá práce v kanceláři nenáročná, člověk si sedí pěkně v teple, na internetu si najde, co potřebuje, odvede nějaký ten malý výkon a po osmi hodinách jde s čistou hlavou domů. Realita bývá ale jiná. Pokud je to práce ve finanční sféře, je velmi zodpovědná, člověk má přesné termíny, do kdy musí být práce odevzdaná a o stresu před blížícím se auditem ani nemluvím. Pokud člověk pracuje v reklamní agentuře, může se zdát, že jen namaluje reklamu v počítači a má vyděláno.

Práce_v_kanceláři

Není to ale tak jednoduché, protože klienti bývají věčně nespokojeni. Podívejte se na nejlepší hlášky klientů reklamek Imperialmedia a posuďte sami, jestli je to ideální povolání.

Dávání myší do krabiček

Zaměstnání, u kterého není potřeba moc přemýšlet. Člověk dělá jednu a tu samou činnost celou směnu. Já tomu říkám „dávání myší do krabiček“, ale můžete dělat cokoliv jiného. Je to práce u pásu, kde skládáte součástky, kontrolujete celistvost a podobně. Člověk by si mohl myslet, že to není náročné, opak je ale pravdou. Celý den stát na nohou, na WC si odskočit pouze, pokud vás na chvíli někdo vystřídá a opakovat jednu a tu samou věc pořád dokola, celý den, týden, měsíc, rok a ještě bývá na směny. Rutina většinou nutí lidi tuto práci opustit, protože činnost není nijak smysluplná a člověk rychle „vyhoří“. A co vaše představy o ideálním zaměstnání? Vyvrátili jsme vám některé ideály?

Post Author:

You may also like

Nejvýznamnější řecké banky by při krizovém scénáři přišly o kapitál ve výši 15,5 miliard eur

Kontrola stavu bank ze strany Evropské centrální banky (ECB), zaměřená

Americkou půjčku máte vždy po ruce na vše, po čem zatoužíte

Kupte si třeba nové auto! Anebo si pořiďte novou kuchyni

Pár rad, jak ušetřit na maličkost

1.       Šetřete vodu Touto radou se můžete řídit při sprchování,