V době internetu má člověk spousty možností, jak zde trávit svůj volný čas, někdo rád hraje různé online hry, jiný je schopný chatovat dlouhé hodiny se svými známými na sociálních sítích. Existují však i lidé, kteří čas od času hledají duchaplnější vyžití v online světě. Pokud tedy máte chuť dozvědět se něco nového nebo rozvíjet svou osobnost, zkuste navštívit jednu z následujících stránek.
businessman s mobilem u kávy.jpg
TED talks – nápady, které stojí za sdílení
Máte chvilku čas? Poslechněte si inspirativní přednášku předních českých i světových osobností. Jsou zde k nalezení pojednání opravdu na jakékoliv téma. Můžete se dozvědět informace o dnešním světě a jeho problémech, o nových technologiích. Máte možnost poslechnout si desítky inspirativních příběhů, které změní váš pohled na svět. Zaměřte se na seberealizaci a nechte si poradit od vyhlášeného psychologa, jak být úspěšný. Na tomto webu jsou k nalezení přednášky v různých jazycích, samozřejmě i v češtině, a ostatní jsou doplněné českými titulky.
kytkovaný hrnek.jpg
Podcasty – hlasové záznamy
Podcasty můžete najít na různých stránkách ve všemožných verzích. Jsou ideálním společníkem na delší cesty v autě, či při nudných domácích pracích. Díky tomu, že podcasty tvoří pouze audio, tedy jen hlasový záznam, jejich poslech rozvíjí vaší fantazii a stimuluje mozek, protože na rozdíl od sledování videí je váš mozek nucen vytvářen si v hlavě obrázky zmíněných událostí. Také jsou mnohem lepší volbou zábavy na večerní hodiny. Světlo z televize totiž způsobuje vyplavování hormonu melatoninu, který ovlivňuje aktivitu organismu. Proto může sledování televize či ostré světlo samo o sobě způsobit problémy s usínáním.
dívka s tabletem na ulici.jpg
Khanova škola – naučná videa
Tento video portál je užitečný nejen pro studenty. Naleznete zde výborně zpracovaná naučná videa snad ze všech oborů. Zvídavec se zde může dozvědět zajímavé informace z prostředí kosmologie, programování či hudby. Portál je určen primárně pro studenty, své si zde však najde každý, kdo se chce něčemu přiučit či rozšířit své obzory.

Post Author:

You may also like

Proč se vyplatí mít doma tiskárnu?

Možná se vám může zdát, že tiskárny už nejsou tak

Kouzelník jako součást svatebního dne

Svatební hostina a oslava nemusí být jen formální a strohá,